Медичний діагностичний центр ЛУР

Точна діагностика - ефективне лікування!

   
 

 

 
 
 

Запис на прийом

 

КТ, УЗД(0472)56-07-07
(0472)56-08-08
Дерматологія(0472)56-95-72

Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 до 18:00
Сб.-Нд. - Вихідний

<<<

Показання

Підготовка до лікування

Лікарі

Вартість

Питання та відповіді

1. Що таке фототерапія?

Фототерапія це медична процедура, під час якої, за допомогою спеціального обладнання шкіру опромінюють ультрафіолетовим світлом. В нашому закладі сеанси фототерапії проводяться за допомогою фотокабіни Daavlin виробництва США, з комп`ютерним програмним забезпеченням, що є найбільш сучасним обладнанням для лікування шкіряної патології.  Даний пристрій обладнаний 48 лампами, що випромінюють УФБ (ультрафіолет Б) з довжиною хвилі 311 нм, та є самим безпечним серед усіх ультрафіолетів, що існують. Перевагою даного обладнання є і те, що фотокабіна призначена, як для лікування всього тіла, при розповсюджених формах захворювання, так і для окремих ділянок, при локалізованих ураженнях.

2. Які захворювання можна лікувати за допомогою фототерапії та яким чином ультрафіолет лікує шкіряні захворювання?

Основними показаннями є псоріаз, ветеліго, атопічні дерматити, себорейні дерматити, екзема, парапсоріаз, червоний плоский лишай, вогнищева алопеція, лімфома шкіри та ряд інших шкіряних патологій.
Потрапляючи на шкіру, ультрафіолет стимулює ряд обмінних процесів, володіє місцевою імуномодулюючою дією, що уповільнює поділ клітин поверхневого шару шкіри і призводить до зменшення інтенсивності запальних реакцій в шкірі, і як наслідок  - зменшення зуду.

3. Чи безпечний метод фототерапії та які він має протипоказання та ускладнення?

УФБ (311 нм), що застосовується в нашому закладі, володіє самим м`яким впливом на шкіру, порівняно з іншими типами ультрафіолету, в тому числі природним сонячним випромінювання. Його дія розповсюджується тільки на шкіру, проникати глибше він не здатен, тому ризик виникнення онкопатології внутрішніх органів виключений!

4. Фототерапія це процедура традиційної медицини чи є варіантом нетрадиційної медицини?

Фототерапія є одним із традиційних сучасних методів лікування шкіряних захворювань, який широко використовується медициною у США та Західній Європі та включений до стандартів лікування Міністерством охорони здоров`я України.

5. Чи можна проводити фототерапію дітям, вагітним жінкам, годуючим матерям та кому не можна проводити фототерапію?

Фототерапія з застосуванням УФ 311нм - це найбільш безпечний метод фототерапії. Вона діє виключно зовнішньо, в межах верхнього шару шкіри, її можна застосовувати у дітей з 5 років, вагітних жінок і годуючих матерів. Фототерапія часто є методом вибору при лікуванні даних категорій пацієнтів, так як прийом деяких препаратів або навіть використання деяких мазей може бути протипоказано або обмежено.
Фототерапію не можна проводити пацієнтам, які хворіють на пігментну ксеродерму, синдром Горліна, спадковий синдром диспластичних невусів, червоний вовчак, синдром Кокейна, дерматоміозит, синдром Блума та меланому.

6. Скільки часу займає один сеанс і скільки сеансів потрібно для лікування?

Лікування проводиться амбулаторно. Тривалість курсу фототерапії  залежить від виду захворювання, задавненості процесу, об`єму розповсюдженості процесу. Наприклад, для псоріазу, в середньому, необхідно 20-25 сеансів два рази на рік. Як правило, сеанси призначаються через день та тривають від 10-12 сек. (на початку курсу) до 5-7 хвилин (наприкінці курсу), що дозволяє отримувати повноцінне лікування пацієнтам, які ведуть активний спосіб життя.

7. Метод застосовується самостійно чи паралельно повинна бути призначена традиційна терапія — гормональні мазі, внутрішньовенні препарати та ін.?

Фототерапія може застосовуватись, як самостійно, так і комбіновано з традиційними методами лікування (залежить від виду захворювання, задавненості та об`єму розповсюдженості процесу).

8. Як швидко допомагає фототерапія?

Зазвичай поліпшення стану шкіри починається через 1-2 тижні після початку лікування.

9. Що потрібно, щоб пройти курс фототерапії у вашому закладі?

Потрібно звернутись за телефоном: (0472) 56-95-72 або особисто в кабінет фототерапії медичного центру «ЛУР», за адресою: місто Черкаси, вул.Дахнівська,34, Перша міська поліклініка, 1 поверх та записатись на прийом до лікаря-дерматолога, сплатити послугу і чітко дотримуватись призначеного графіку відвідувань курсу фототерапії.