Запис на прийом

 

КТ, УЗД(0472)56-07-07
(0472)56-08-08
Дерматологія(0472)56-95-72

Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 до 18:00
Сб.-Нд. - Вихідний

Захворювання

<<<

Показання

Підготовка до лікування

Лікарі

Вартість

Наші результати

 

Сеанс №1

 
 
   

Сеанс №19

 
 

Псоріаз або лускатий лишай - хронічне неінфекційне захворювання, переважно вражає шкіряні покриви. Мабуть, це один з найбільш таємничих недуг за всю історію. Про нього відомо давно, псоріаз згадується навіть у Біблії. Але до цих пір точно не відома природа походження лускатого лишаю. У сучасній медичній науці псоріаз називають мультифакторним захворюванням, а це означає, що викликати його можуть різні причини, розпізнати які часом навіть і не вдається. Псоріаз може з'явитися зовсім несподівано. У більшості хворих він набуває хронічного перебігу. У деяких осіб з часом прояви захворювання зникають, так само несподівано, як і з'явилися. Існує величезна кількість версій, що пояснюють механізм розвитку псоріазу, але, жодна з них не розкриває його повністю. Тому неприємності профілактики і лікування псоріазу абсолютно не втратили актуальності і сьогодні. Псоріаз сміливо можна віднести до вельми поширених хвороб, їм страждає близько 5% усього населення. У різних країнах цей показник коливається в широких межах. Факторами ризику розвитку псоріазу є:

  • механічні травми шкірних покривів;

  • хронічні  інфекційні захворювання;

  • стрес;

  • захворювання обміну речовин;

  • довгий використання деяких лікарських засобів (глюкокортикоїди, інтерферони, протималярійні засоби);

  • зловживання алкоголем та куріння.


При псоріазі на шкірі хворих з'являються симетрично розташовані, легко сверблячі рожево-червоні бляшки, які покриті лусочками. При видаленні лусочок на їх місці виступають дрібні крапельки крові. Це називається симптомом "точкової кровотечі" - він характерний для псоріазу. Улюбленим місцезнаходженням первинних псоріатичних бляшок є згинальні поверхні передпліч, але висип може виявлятися і на інших ділянках шкіри, а також і на волосистій частині голови.


При псоріазі часто спостерігається синдром Кебнера, при якому на місці маленьких травм шкіри  з'являються нові псоріатичні висипання. Псоріаз може зачіпати не тільки шкіряні покриви, але й суглоби. Спочатку відбувається ураження дрібних суглобів стоп і кистей, потім поступово в процес втягуються і великі суглоби.  При звичайній картині - наявності ознак точкової кровотечі,синдрому Кебнера і деяких інших показників, діагностика псоріазу зазвичай не викликає труднощів. Діагностичні похибки, зазвичай, з'являються при визначенні характеру артриту (запалення суглоба). Часто відбувається помилка, коли ревматоїдний артрит приймають за псоріатичний і навпаки. Постановці вірного діагнозу при псоріазі надає допомогу ретельно зібрана історія розвитку даного захворювання та ряд лабораторних аналізів. При псоріазі в крові хворих не визначається ревматоїдний фактор, але поряд з цим можливий підвищений вміст лейкоцитів (білих кров'яних тілець) і підвищення швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ). При необхідності лікар може призначити біопсію шкіри (ця маніпуляція має на увазі взяття шматочка шкіри для подальшого вивчення). Псоріаз іноді можна сплутати з червоним плоским лишаєм, себорейної екземою, токсикодермію і ще деякими шкірними хворобами, тому вивчення експерти проводять уважно, щоб уникнути лікарської помилки в постановці правильного діагнозу.


Зазвичай псоріаз має хронічний доброякісний перебіг, коли періоди загострення захворювання змінюються періодами фактично повного стихання його ознак. Загострення спостерігаються значно частіше в осінньо-зимовий період. А влітку під дією ультрафіолетового сонячного опромінення у багатьох хворих відзначається перехід псоріазу в неактивну стадію. Але є категорія хворих, у яких загострення розвивається  в літній період. При ураженні суглобів прогноз погіршується, оскільки псоріатичний артрит може призводити до порушення рухливості хворих та інвалідності. Хоча псоріаз не представляє небезпеки для життя хворих, хвороба загрожує численним проблемам в психічному здоров'ї. Можливо зниження особистої самооцінки, розвиток депресії, пригніченого настрою, в результаті чого у багатьох хворих з'являються значні неприємності на роботі і в сім'ї. Вагітність при псоріазі може надати  різний і непередбачуваний вплив на перебіг останнього. У цьому випадку іноді настає велике посилення активності захворювання, але у багатьох випадках спостерігається повне стихання його проявів, аж до спонтанного зцілення.


Методи лікування
На сьогодні, на жаль, медична наука не має можливості повністю вилікувати псоріаз. Але комплексна терапія дозволяє досягти стійкого поліпшення стану. Лікування псоріазу завжди повинно починатися з найпростіших методів терапії, які при необхідності замінюються більш складними. При легкому перебігу шкірного псоріазу, в більшості випадків, обмежуються призначенням місцевого лікування.

 

Важка форма захворювання вимагає додаткового системного лікування. Хворим прописують різні лікарські засоби (протизапальні, антиалергічні та ін.)

 

Останнім часом для лікування псоріазу стали широко використовувати немедикаментозні методи: Фототерапія.
Вузькосмугова ультрафіолетова терапія (фототерапія), що застосовується в нашому центрі - ефективний метод лікування пацієнтів з псоріазом особливо, коли використання стандартних медичних препаратів не дає видимих результатів.
А ультрафіолет з довжиною хвилі 311 нм, яку ми забезпечуємо за допомогою фотокабіни Daavlin (США) - є самим безпечним та ефективним серед усіх ультрафіолетів, які застосовуються на сьогоднішній день в медицині.

 

Для визначення оптимального методу лікування, необхідно проконсультуватись у лікаря-дерматолога медичного цетру "ЛУР", який на підставі Ваших скарг та клінічних проявів захворювання, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Ми допоможемо тримати захворювання під контролем!