Запис на прийом

 

КТ, УЗД(0472)56-07-07
(0472)56-08-08
Дерматологія(0472)56-95-72

Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 до 18:00
Сб.-Нд. - Вихідний

Захворювання

<<<

Показання

Підготовка до лікування

Лікарі

Вартість

Пруріго, або свербець, буває таких різновидів: дитяче пруріго, пруріго Гебри, пруріго дорослих та вузликувате пруріго.
Дитяче пруріго (строфулюс) виникає у немовлят, або дітей віком до 4 років, що мають підвищену чутливість до казеїну – білка молока.
Уртикарні висипи діаметром до 2 см виникають на кінцівках, сідницях, тулубі. Через 6 – 12 годин вони зникають. Натомість з’являються міліарні та лентикулярні папуло-везикули. Вторинні елементи мають вигляд ерозій, кірочок, розчухів, гіперпігментацій. Захворювання перебігає циклічно, зумовлюючи строкату клінічну картину.
В гострий період свербіж найбільше виражений, особливо в ночі, погіршується загальний стан, виникають лихоманка та пронос.
Лікування немовлят полягає у переведенні на штучне вигодовування. Діти старшого віку мають суворо дотримуватись  дієти, що виключає вживання харчових алергенів. Місцево призначають глюкокортикостероїдні,  5% сірчану та 5 – 10% нафталанову мазі. Корисні також загальне УФО та сольові ванни.
Для профілактики слід уникати вживання харчових алергенів та щеплень.
Диференціюють дитяче пруріго з кропивницею, червоним плоским лишаєм, нейродермітом, токсикодермією та коростою.
Пруріго Гебри виникає в ранньому дитячому віці внаслідок аутоінтоксикації, алергізації, неправильного харчування або спадкової схильності.
Диференціюють пруріго Гебри з грануломатозом, кропивницею, червоним плоским лишаєм, нейродермітом, токсикодермією та коростою.
Пруріго дорослих – захворювання, що виникає переважно у молодих жінок, внаслідок розладів нервової, ендокринної систем та системи травлення.
На розгинальних поверхнях кінцівок, рідше на тулубі і сідницях з‘являються уртики та рожеві папуло-везикули, що супроводжуються інтенсивним свербежем. Вторинні елементи бувають у вигляді ерозій, кірочок, розчухів, гіперпігментацій, рубчиків.
Захворювання триває від кількох днів до чотирьох місяців, рецидивує рідко.


Для лікування призначають дієту, санують вогнища хронічної інфекції, антигістамінні та стимулювальні препарати, вітаміни, нормалізують травлення. Місцево використовують суміш глюкокортикостероїдних мазей та дьогтю або нафталану, а також  ефективним лікуванням є  опромінення ультрафіолетовим світлом спеціального спектру - 311 нм - фототерапія, яка успішно застосовується в нашому медичному центрі.

 

Для визначення оптимального методу лікування, необхідно проконсультуватись у лікаря-дерматолога медичного цетру "ЛУР", який на підставі Ваших скарг та клінічних проявів захворювання, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Ми допоможемо тримати захворювання під контролем!