Запис на прийом

 

КТ, УЗД(0472)56-07-07
(0472)56-08-08
Дерматологія(0472)56-95-72

Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 до 18:00
Сб.-Нд. - Вихідний

Захворювання

<<<

Показання

Підготовка до лікування

Лікарі

Вартість

Парапсоріаз - це група захворювань шкірних покривів, які характеризуються поверхневими характерними вогнищами поразки. В основному парапсоріаз має хронічний перебіг, який, в разі невиявленої причини появи захворювання, стійкий до проведеної терапії.


Практично всі види парапсоріаз супроводжуються висипаннями, які нагадують псоріатичні папули, тобто маленькі смугасті вузлики, які підносяться над поверхнею шкірного покриву.


Імовірною причиною розвитку цього захворювання є вплив токсичних або інфекційних факторів. Також причиною можуть послужити перенесені захворювання, такі як: ангіна, простудні захворювання, вірусні інфекції. Хронічні інфекції - гайморит, карієс, аденоїди, пієлонефрит, холецистит, глистова інвазія теж можуть стати причиною розвитку парапсоріазу. Простежується також вплив алергічних агентів на розвиток захворювання.


Парапсоріаз каплевидний (вузликовий  дерматит, хронічний ліхеноїдний лишай).


У дітей це захворювання зустрічається вкрай рідко, найчастіше до неї схильні молоді та середнього віку жінки.


Каплевидний парапсоріаз супроводжується утворенням на шкіряному покриві множинних вузликів, які у своїх розмірах досягають до зерна сочевиці, мають світло-рожевий або бурий відтінок. Центр вузлика в деяких випадках містить щільну сірувато-коричневу лусочку, при знятті яка має вигляд облатки.


Ліхеноїдний парапсоріаз (сітчастий або строкатий парапсоріаз, строкатий паракератоз).


Цим видом парапсоріазу, в основному страждають дорослі, як чоловіки, так і жінки у віці 20-40 років, у дітей практично не зустрічається.


На шкіряному покриві з'являються плями розміром до 5 мм, які мають рожево-бурий колір з відтінком коричневого кольору з формуванням скоринки, яка після себе (коли відпаде) залишає маленький штампований рубчик. Форма плям може бути овальною, округлою, має неправильний обрис. В основному плями поширюються на тулуб, кінцівки, переважно на бокових поверхнях, межі плям мають чіткі обриси. У деяких випадках процес поширюється на волосяну частину голови, кисті, стопи, обличчя.


Свіжі висипання іноді супроводжуються болем і палінням. Гострі висипання можуть самостійно пройти, під час кількох тижнів, до півроку. Нерідко гострий період парапсоріазу змінюється хронічною формою, або хронічна форма розвивається з перших днів захворювання.


До бляшкоподібного парапсоріазу схильні переважно чоловіки середнього та похилого віку.


Дрібнобляшечний парапсоріаз розвивається частіше в середньому віці. Цей вид захворювання супроводжується плямами, що нагадують бляшки з діаметром 5 мм, неправильної, смугоподібної або овальної форми. Колір бляшок може мінятися від синюшно-червоного до світло- коричневого або жовтого. Вогнища ураження характеризуються чіткими межами, поверхня вогнищ має тонкі прозорі лусочки. При цьому виді парапсоріазу, вогнища ураження розташовуються на грудній клітці паралельно ходу ребер, але можуть поширюватися і на животі, молочних залозах. Захворювання протікає хронічно, без свербежу, з частими загостреннями і ремісіями.


Великобляшечний парапсоріаз від інших видів відрізняється підвищеним ризиком переродження в лімфому шкіри, що носить злоякісну форму, тому потрібно динамічне спостереження, встановлення точного діагнозу та якісної своєчасної терапії. Цей вид супроводжується овальними, слабовідмежованими бляшками діаметром до 10 см, з різними відтінками. Висипання симетричні, покриті тонкими лусочками, розташовуються переважно на стегнах, молочних залозах, сідницях, тулубі. Сверблячка незначна, або взагалі відсутня.


Діагностика
Діагностується це захворювання важко, тому що клінічні симптоми даного захворювання можна сплутати з псоріазом і червоним плоским лишаєм. На жаль, в даний час не існує специфічних лабораторних досліджень для точного діагностування парапсоріазу. Проте, аналіз крові, біопсія шкіри частково можуть допомогти діагностувати захворювання, але потрібно пам'ятати, що 100% результату вони не дають. Тому діагностикою парапсоріазу та лікуванням повинен займатись лікар-фахівець.


Лікування
Лікування парапсоріазу обов'язково має починатися з діагностики головного захворювання, а інакше захворювання переросте в хронічну форму, і в майбутньому буде рецидувати, з кожним разом приносячи хворому все більше неприємностей і значно погіршуючи якість життя.


Перш за все, лікування повинно бути спрямоване на нормалізацію роботи органів травлення, ліквідацію інфекційного чинника і нейроендокринних розладів. Лікування супутніх захворювань, особливо хронічних, має велике значення.


Лікарі-ендокринологи для кожного хворого розробляють особливий режим харчування, який грунтується на раціональному виключення, так званих, сенсибілізуючих продуктів (харчові алергени) і обов'язкове включення комплексу продуктів, в яких обов'язково повинні бути мінерали і вітаміни.


Для лікування парапсоріазу використовуються десенсибілізуючі та седативні препарати, обширний полівітамінний курс, який підбирається індивідуально, та вузькосмугова ультрафіолетова фототерапія,  яка успішно застосовується в нашому медичному центрі.

 

Для визначення оптимального методу лікування, необхідно проконсультуватись у лікаря-дерматолога медичного цетру "ЛУР", який на підставі Ваших скарг та клінічних проявів захворювання, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Ми допоможемо тримати захворювання під контролем!