Запис на прийом

 

КТ, УЗД(0472)56-07-07
(0472)56-08-08
Дерматологія(0472)56-95-72

Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 до 18:00
Сб.-Нд. - Вихідний

Захворювання

<<<

Показання

Підготовка до лікування

Лікарі

Вартість

Лімфома шкіри - пухлинні ураження шкіри, що виникають в результаті злоякісного розмноження в ній лімфоцитів. Залежно від виду розмноження лімфоцитів розрізняють Т-і В-клітинні лімфоми. Захворювання проявляється утворенням на шкірі вузликів, бляшок або еритродермічних ділянок, що супроводжується збільшенням лімфотичних вузлів. Діагностика проводиться шляхом гістологічного дослідження біопсійного матеріалу з ураженої ділянки. Для лікування лімфоми шкіри застосовується хіміотерапія, променева терапія, вузькосмугова ультрафіолетова фототерапія.

За даними досліджень Т-клітинні лімфоми шкіри зустрічаються в 65-70% випадків, тоді як В-клітинні лімфоми шкіри становлять 20-25%. Ще 10% займають, так звані, некласифіковані лімфоми шкіри.
Розвиток лімфоми шкіри пов'язан з мутацією Т або В лімфоцитів, яка призводить до їх безконтрольного розмноження та міграції в шкіру. Точні причини, що запускають цей механізм невідомі. Припускають, що виникнення злоякісного клону лімфоцитів може бути спровоковано постійною антигенною стимуляцією на тлі порушення імунного захисту організму.
Провокуючу роль відводять вірусним інфекціям, які викликані ретровирусами, цитомегаловірусом, вірусом простого герпесу 8 типу, вірусом Епштейна-Барра. Дія різних хімічних речовин і канцерогенів, що застосовуються в сільському господарстві, хімічній промисловості, будівництві та інших областях, також може бути причиною виникнення лімфоми шкіри.
Лімфома шкіри буває первинною, коли захворювання починається з ураження дерми, і вторинною - внаслідок міграції лімфоцитів з лімфоїдного органу, в якому відбувається їх розмноження. До таких органів відносяться кістковий мозок, вилочкова залоза, лімфатичні вузли, селезінка, лімфоїдні скупчення по ходу дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту.
Лімфоми шкіри характеризуються поліморфізмом висипки (плями, бляшки, вузли), різним ступенем  сверблячки і збільшенням периферичних лімфатичних вузлів. За ступенем злоякісності виділяють лімфоми I, II і III ступеня. За клінічними проявами: вузелкова, бляшкова і ерітродермічна форми.

 

Для визначення оптимального методу лікування, необхідно проконсультуватись у лікаря-дерматолога медичного цетру "ЛУР", який на підставі Ваших скарг та клінічних проявів захворювання, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Ми допоможемо тримати захворювання під контролем!