Медичний діагностичний центр ЛУР

Точна діагностика - ефективне лікування!

   
 

 

 
 
 

Запис на прийом

 

КТ, УЗД(0472)56-07-07
(0472)56-08-08
Дерматологія(0472)56-95-72

Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 до 18:00
Сб.-Нд. - Вихідний

Питання та відповіді КТ

<<<

Показання

Підготовка до обстеження

Лікарі

Вартість

Питання та відповіді

1. Що являє собою комп`ютерний томограф?

Подробнее на сайте: http://samodelkami.ru http://grand-builder.ru http://sdelaisebe.ruhttp://investment-money.ru http://poleznii.ruhttp://hold-house.ruhttp://stroi-rukami.ruhttp://samodelnii.ruhttp://mending-house.ruhttp://samodelnaya.ruhttp://samodelkinov.ruhttp://lavandamd.ruhttp://pro-nedvijimosti.ru
http://build-dwelling.ruhttp://grand-construction.ru

Комп`ютерний томограф (КТ) – це складний електронно-механічний прилад. В склад якого входить гентрі (сам томограф), стіл пацієнта та потужна комп`ютерна система, призначена для збору та обробки отриманих даних. Гентрі являє собою коло, по якому синхронно рухається рентгенівська трубка та розташований навпроти неї детектор. Комп`ютерна система здатна перетворювати поперечні зрізи (зображення) в зображення в інших проекціях та реконструювати тримірні зображення.

2. Навіщо потрібна комп`ютерна томографія?

Комп`ютерна томографія (КТ) – безболісна та безпечна процедура, що застосовується для виявлення органічної патології – захворювань, що супроводжуються будь-якими змінами в органах та системах. За допомогою комп`ютерної томографії можна обстежити будь-яку людську тканину – від мозку до кісток. Дуже часто КТ застосовують для уточнення патології, що була виявлена іншими методами – рентгенографією, УЗД, тощо. Вчасно проведена КТ дає можливість діагностувати захворювання  на ранніх стадіях, наприклад виявити пухлину, поки вона ще невеликих розмірів та піддається хірургічному, променевому чи хіміотерапевтичному лікуванню.

3. Скільки часу займає процедура проходження КТ?

Це залежить від приладу КТ, обстежуваної анатомічної області, необхідності в введенні контрастного засобу та методики контрастування (двофазне контрастування, багатофазне контрастне дослідження, перфузія, тощо). Обстеження без контрастування відбувається за 5-10 хвилин, якщо є потреба в контрастуванні – 20-30хвилин.

4. Як проходить процедура обстеження КТ з введенням контрастної рідини?

Перед дослідженням пацієнту в ліктьову вену медична сестра ставить катетер. Спочатку проводиться «нативне» (без контрастного засобу) сканування. Потім, за допомогою шприца-ін`актора, в організм вводиться необхідна кількість контрастного засобу і проводиться сканування в так званій «артеріальній фазі». Після невеличкої паузи  сканування повторюється - це «паренхіматозна фаза», яка дозволяє бачити процес поширення контрастного засобу в самі найменші капіляри та міжклітинну рідину. Знову пауза, і ще один етап сканування, останній – «венозна фаза».

5. Через який час можна отримати результати КТ-дослідження?

При проведенні обстеження ми отримуємо декілька сотен знімків, які потребують:    -    комп`ютерної обробки;
-    клінічної оцінки лікарем;
-    формулюванням та друком висновку результату обстеження.
В зв`язку з вищезазначеним, результати дослідження ми видаємо, як правило, на наступний день, а якщо мова йде про складні випадки, коли є потреба для більш детального обдумування лікарем клінічної ситуації, то час отримання результату подовжується до 3 діб. Якщо у пацієнта гостре порушення мозкового кровообігу, гостра черепно-мозкова травма, гостра травма внутрішніх органів чи інша ургентна патологія, то результат дослідження видається в максимально короткий термін.

6. Чи бувають під час проведення КТ больові відчуття?

Ні. КТ не викликає біль. Єдина незручність – необхідність лежати і не рухатись від декількох хвилин до 30 хвилин (при багатофазних дослідженнях). Деякі пацієнти (діти, збуджені хворі) не можуть дотриматись цієї вимоги, тоді до співпраці залучається лікар-анестезіолог, який призначає седативні чи інші препарати, що дозволяють провести обстеження.
Інколи, при введенні контрастного засобу, може спостерігатись легке поколювання по ходу судини та відчуття тепла по всьому тілу.

7. Чи можна годувати грудьми після КТ?

Якщо під час КТ не вводився контрастний засіб, то можна годувати зразу. Якщо контрастний засіб застосовувався, то бажано зачекати 24 години для повного виведення контрасту з організму.

8. Навіщо для КТ-обстеження, з введенням контрастного засобу, потрібно здавати аналізи (сечовина, креатинін)?

Контрастний засіб виводиться з організму нирками. Сечовина та креатинін являються показниками, що вказують про порушення чи непорушення вивідної функції нирок. Якщо вони в нормі – введення контрастного засобу не становить ніякої небезпеки  для організму людини, але якщо ці показники підвищені, то введення контрастного засобу відміняють. Пацієнту рекомендується пройти курс лікування, а потім повернутись до нас на обстеження.