Запис на прийом

 

КТ, УЗД(0472)56-07-07
(0472)56-08-08
Дерматологія(0472)56-95-72

Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 до 18:00
Сб.-Нд. - Вихідний

Шановні колеги!

 

Звертаючись до Вас, ми хочемо надати інформацію -  як фахівці МДЦ «ЛУР», а саме лікарі-рентгенологи кабінету КТ, маючи можливість працювати на сучасному приладі  - комп`ютерному томографі Activion 16, фірми Тошиба (Японія), можемо бути корисними у Вашій роботі.
Існує багато методик дослідження, якими ми володіємо та користуємось, і готові вибрати оптимальну при певній клінічній проблемі пацієнта.
Розуміємо, що вибір методу діагностики при різних патологічних станах залишається  за Вами, але сподіваємось, що дана інформація буде для Вас корисною.
В кабінеті комп`ютерної томографії МДЦ «ЛУР» працюють лікарі-рентгенологи:
Бербет Руслан Валерійович - завідувач кабінетом КТ,
лікар-рентгенолог першої кваліфікаційної категорії;
Оробець Ірина Миколаївна   - лікар-рентгенолог вищої кваліфікаційної категорії;
Якщо у Вас виникнуть питання, щодо вибору методу, зони обстеження, необхідності в застосуванні методики контрастного підсилення, підготовки пацієнта до обстеження – зверніться до фахівців МДЦ «ЛУР» за тел: (0472) 56-07-07; 56-08-08; (097) 759-99-34 або за електронною адресою: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Якщо Ви вирішили направити пацієнта на обстеження до МДЦ «ЛУР», будь-ласка, попередьте його про необхідність зателефонувати до нас, для призначення дати візиту, часу обстеження та методики підготовки. Будь-ласка, надайте необхідну клінічну інформацію про перебіг захворювання (карточка, виписки, дані лабораторних досліджень, рентгенівські знімки, дані інших інструментальних досліджень, тощо) – це дасть нам змогу більш точно вибрати програму МСКТ-обстеження та проаналізувати результати.
Звертаючись до Вас даним листом, ми хочемо повідомити про те, що в червні 2013 року, під час проведення майстер-класів з МСКТ за програмою PUM, кваліфікованим спеціалістом, що є практикуючим лікарем-радіологом в Голандії, нами засвоєна та відпрацьована методика низькодозової МСКТ додаткових пазух носа, при проведенні якої  навантаження на пацієнта менше, ніж при звичайній рентгенограмі, а інформативність отриманих результатів значно більша, ніж при традиційній рентгенографії.
В зв`язку з цим, ми хочемо донести інформацію про застосування методу
               Комп'ютерної томографії в діагностиці патології додаткових пазух носа:
    Роль мультиспіральної комп'ютерної томографії (МСКТ) в діагностиці пухлинних вражень додаткових пазух носа (ДПН) широко висвітлена як вітчизняними, так і зарубіжними авторами. Діагностична ефективність сьогодення МСКТ значно перевищує загальновідомі традиційні рентгенологічні методи. Роль традиційних методів в оцінці запальних процесів ДПН, як правило хронічних, більшістю фахівців зводиться до достовірного виявлення ексудації, уточненні стану кісткових стінок ДПН. Однак, гострий гайморит, може розвинутися і як наслідок блокування співвустя пазухи невеликим пухлинним утворенням.
     Нерідкіми є ситуації, за нашими спостереженнями близько 30%, коли пацієнтів з мігренозними болями направляють на обстеження для виключення органічної патології головного мозку і гідроцефалії. Після обстеження з'ясовується, що причина тому - запальний процес в ДПН. Найбільш часто «приховане» запалення спостерігається в клітинах гратчастої кістки, основній та лобних пазухах, що візуалізується як потовщення пристінкової слизової. Приблизно 60%  таким хворим було проведено рентгенографічне обстеження ДПН, за даними якого було зроблено негативний висновок про наявність змін. При ретроспективному аналізі рентгенограм виявлялося слабовиражене зниження пневматизаціі пазух - асиметрична «завуальованість».
    Причиною «випадкового» виявлення запалення ДПН методом МСКТ, як правило є: недостатність клінічної картини, невиражене потовщення пристінкової слизової, неповне

рентгенологічне обстеження. В даний час в лікувально-діагностичних установах, за винятком спеціалізованих, рідко виконують обстеження ДПН в боковій проекції, при якій більш чітко візуалізуються грати гратчастої кістки та можливий їх поділ на відділи, повністю візуалізується клиноподібна або основна пазуха. Також, у зв'язку з тим, що в боковій проекції голова, відносно осі тіла в положенні стоячи, знаходиться в іншому положенні, більш
достовірно вже на «функціональному», а точніше поліпозиційному рівні, інтегруючи дані, можна достовірно говорити про наявність чи відсутність ексудата в ДПН.
    Можливо вимагають перегляду рентгенологічні критерії оцінки слизової ДПН. Так раніше «канонічним» вважалося, що за наявності запалення ДПН, пристінкова слизова оболонка потовщується більше ніж на 5 мм, товщина менше ніж 5 мм є нормальною, потовщення пристінкової слизової оболонки грат гратчастої кістки призводить до відсутності диференціювання їх стінок, а нерівномірне потовщення пристінкової слизової оболонки є ознакою поліпозного (гіперпластичного) синуситу. На практиці, при оцінці результатів МСКТ ДПН в нормі -  їх пристінкова слизова, як така, не візуалізується. Ми бачимо чіткі, з рівним контуром стінки ДПН, без будь-якого видимого «додаткового» пристінкового м'якотканинного компоненту - слизової. Потовщення пристінкової слизової ДПН до 3 - 5 мм, як правило, зустрічається у реконвалесцентів після перенесеної ГРВІ, після перенесеного запалення додаткових пазух носа, як «залишкове» явище, і у деяких хворих з алергічним ринітом. Потовщення пристінкової слизової ДПН, як правило, нерівномірне. І цей симптом ми не розглядаємо як патогномонічний для поліпозного гаймориту.
    При оцінці стану слизової ДПН в клінічному ракурсі необхідно враховувати локалізацію, зміну товщини слизової в тимчасовому аспекті, на фоні проведеного лікування. Так, наявність набряку слизової ДПН в області співвусть, навіть до 3 мм: на рівні середньої носової хоани в верхньощелепних пазухах, основи лобних пазух, базисних та верхівкових грат гратчастої кістки, у вентральній частині основної пазухи, може призводити до порушення взаємозв'язку пазух, зниження їх «аерації» та ускладнення евакуації слизу, що продукується слизовою оболонкою в нормі. Для гіперпластичних гайморитів характерним було не тільки нерівномірність потовщення слизової, але й відсутність його зменшення тривалий час із збереженням однорідності структури більше двох місяців, на фоні проведеної протизапальної терапії.
    Існуючі показання до МСКТ додаткових пазух носа, можливо, вимагають розширення. Несвоєчасно діагностований і вилікуваний гострий синусит, при стертості клінічної картини, може трансформуватися в хронічний, в тому числі гіпертрофічний процес. Хронічні запалення пристінкової слизової придаткових пазух носа, як відомо, підлягають більш тривалому консервативному лікуванню, результати якого не завжди задовільні.
    Таким чином, МСКТ  має провідну роль у діагностиці патологічних процесів ДПН. При оцінці стану пристінкової слизової ДПН необхідно враховувати такі критерії як: локалізація потовщення, ступінь та рівномірність потовщення слизової, її структуру, стан прилеглих кісткових стінок. Застосування МСКТ при запальних процесах ДПН сприяє ранній та достовірної діагностиці, а отже - благополучному прогнозу лікування. Отже, якщо Ви маєте пацієнта з затяжним перебігом синуситу, ми радимо направити його до нашого центру, для проведення МСКТ.
Сподіваємось, що дана інформація допоможе у Вашій нелегкій праці.
Якщо у Вас виникне бажання ознайомитись з діагностичними можливостями нашого центру — Ви можете завітати до нас у зручний час та більш детально ознайомитись з можливостями мультиспірального комп`ютерного томографу Activion 16 в діагностиці запалень придаткових пазух носа. Ми працюємо з 8-00 до 20-00, в суботу з 8-00 до 15-00, вихідний — неділя, за адресою: Перша Черкаська міська лікарня, м.Черкаси, вул. Дахнівська,32, корпус стаціонару (перший поверх), тел: (0472) 56-07-07; 56-08-08;
(097) 759-99-34; e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


З надією на плідну співпрацю,
Заслужений лікар України,
кандидат медичних наук,
головний лікар МДЦ “ЛУР”
Казмірук Володимир Іванович