Запис на прийом

 

КТ, УЗД(0472)56-07-07
(0472)56-08-08
Дерматологія(0472)56-95-72

Графік роботи:
Пн-Пт 8:00 до 18:00
Сб.-Нд. - Вихідний

 Небезпечність  псоріазу

Востанні 10 років в ході епідеміологічних досліджень визначили, що псоріаз може не тільки проявлятись ураженням суглобів , а й часто є асоційованим з такими хворобами , як депресія , залежність , хвороба Крона , метаболічний синдром, а також серцево-судинними захворюваннями, ожірінням , порушеннями ліпідного обміну, цукровим діабетом, інсулінорезистентністю , атеросклерозом , артеріальною гіпертензією та ін . 

Причому вчені вже довели як підвищений кардіоваскулярний ризик, так і більш високу смертність серед таких хворих (насамперед з важкою формою псоріазу ) . У цьому сенсі особливо зрозумілим стає велике значення раннього виявлення  та  своєчасне лікування псоріазу.Коментар лікаря : Псоріаз - це захворювання,яке супроводжується системним запаленням в організмі , а ключова роль цього самого запалення в ураженні судин і внутрішніх органів вже доведені . Чим більш виражено запалення, яке корелює з площею ураження і ступенем активності процесу , тим більший ризик виникнення  супровідних хвороб.

Для профілактики небажаних ускладнень   ключову роль відіграє правильно підібране лікування псоріазу , яке дозволить домогтися ремісії і підтримувати її .