Нейродерміт являє собою шкірний невроз, що проявляється сверблячкою. Організм при цьому знаходиться в такому своєрідному стані, що на будь-яке подразнення реагує лихеніфікацією . Часто факторами, що сприяють виникненню нейродерміту , є захворювання шлунково -кишкового тракту, ендокринного апарату , геморой , клімакс , алкоголізм і т.п.

Велике значення має спадкова схильність (алергічні захворювання у батьків). Нейродерміт займає одне з провідних місць в структурі захворюваності дерматозами, складаючи в середньому 30-40% випадків. Фактори ризику розвитку нейродерміту. Негативні емоції, тривале фізичне і розумове напруження, невпорядкований режим життя, професійні шкідливості. Провідна роль у розвитку нейродерміту належить нейроендокринним порушенням, мають значення -нераціональне харчування, інтоксикації, хвороби органів травлення.

При нейродерміті спостерігається порушення імунної відповіді. Головний мозок посилає помилкову інформацію, яка веде до помилкових реакцій організму , особливо — імунної системи. Дисбаланс виникає і в шкірі. Як відомо, утворення нових клітин шкіри триває 28 днів . Протягом цього часу свіжа клітина » пробивається » через всі шари шкіри до самого верхнього рогового шару , від якого зрештою відторгається у вигляді висохлої лусочки. У хворих нейродермітом даний процес відбувається набагато швидше: на поверхні шкіри утворюється занадто багато нових клітин , виникає застій. Отримавши сигнал тривоги, імунна система виробляє анти тіла для боротьби зі » стихійним лихом «, але через помилки в інформаційному обміні викинутих в організм антитіл виявляється більше, ніж потрібно. Включення імунних механізмів призводить у результаті до пошкодження власних тканин (так звана аутоімунна реакція).

В Ході останніх наукових розробок з вивчення етіології нейродерміту стало очевидним, що захворювання виникає не через перевантаження імунної системи, а , навпаки, з причини її недостатньої активності . Нейродерміт ускладнюється рецидивуючою бактеріальною, вірусною та грибковою інфекціями , особливо у осіб, які тривалий час застосовують гормональні мазі.

Фізіотерапія при нейродерміті.

Найважливішим компонентом комплексного лікування нейродерміту є світлолікування — фототерапія . Фототерапію ( середньохвильові ультрафіолетові промені на довжині хвилі 311 нм) призначають хворим нейродермітом лише за відсутності гострих запальних явищ. Курс лікування включає 15-20 процедур.