Намагайтесь вести здоровий спосіб життя, дотримуватися раціонального режиму сну. Уникати переохолоджень і простудних станів, оскільки це призводить до зниження захисних сил організму ( імунітету ) і провокує появу висипань.

У механізмі розвитку псоріазу важливу роль відводять порушенню нервової системи. Для підтримки нервової системи необхідні: правильна організація відповідного режиму, праці, відпочинку, розпорядоку дня, максимальне перебування на свіжому повітрі в будь-який час року , заняття різними видами спорту.Намагайтесь не перенапружуватись і зведіть до мінімуму стресові ситуації.

Доведена значимість психічної травми як чинника виникнення псоріазу . Для людей, хворим на псоріаз не бажана робота з підвищеною температурою і вологістю, вплив хімічних шкідливих речовин. Велике значення має і правильна професійна орієнтація. Їм не слід рекомендувати професії, які повязані з постійною травматизацією шкіри, впливом алергизируючих факторів , нервово -психічних перевантажень.

Звичайно потрібно дотримуватись дієти .

Вживання продуктів, що містять жири , оцет і перець може спровокувати загострення або погіршити перебіг захворювання. Рекомендується уникати прийому в їжу жирних страв , копченостей , гострих страв, що містять перець, оцет, маринади і т.д. Відзначено, що алкоголь провокує загострення псоріазу. вживання алкоголю обтяжує перебіг псоріазу, сприяє генералізації неускладненого псоріазу та перехід його в псоріатичну еритродермію.

Дослідження показали не тільки достовірний зв’язок між псоріазом та палінням у момент проведення дослідження, але і палінням до початку захворювання. Крім цього, встановили зв’язок між кількістю викурених сигарет на день і ризиком виникнення псоріазу — найбільший ризик мали особи, що випалюють 20 сигарет і більше на день. Основними патологічними процесами, за допомогою яких тютюновий дим може впливати на генез псоріазу, ймовірно, є порушення в імунній системі, порушення мікроциркуляції в шкірі, а також ослаблення антиоксидантного захисту організму, які спостерігаються у курців.

Дотримуйтесь наших порад, контролюйте захворювання та живіть повноцінним життям.