1Псоріаз — аутоімунне захворювання.

«Внутрішня» причина псоріазу — збій в роботі імунної системи, одним з органів якої і є шкіра.

2Псоріаз передається у спадок.

Спадковість — один з найбільш істотних факторів, що підвищують ризик псоріазу, — схильність до вироблення білків імунної системи, що провокують хворобу, закладена генетично.

3. Псоріаз можуть викликати травми шкіри.

У комплексі факторів, які можуть спрацювати пусковим механізмом хвороби, — мікротравми шкіри, її висушенння, рідкі та пилоподібні хімічні речовини, різкі перепади температур.

4. Псоріаз залежить від погоди і клімату.

Досліджуючи географію захворюваності, фахівці прийшли до висновку, що в північних регіонах із тривалою зимою і коротким прохолодним літом ризик прояву псоріазу вище.

5. Псоріаз можуть спровокувати стресові ситуації і тривога.

Стрес може бути причиною раптової появи ( спалаху) псоріазу або посилення симптомів цього захворювання.

6. Псоріаз виникає в будь-якому віці.

Якщо ще недавно дерматологи вважали, що найчастіше хвороба дає знати про себе після тридцяти, сьогодні у всіх джерелах вказується, що виникнути вона може практично в будь-якому віці. Найчастіше — це період 15-30 років, псоріатичні висипання іноді діагностуються навіть у немовлят.

7. Псоріаз не заразний.

Псоріаз — це наслідок порушення імунного статусу організму і, як і всі аутоімунні хвороби, він не може бути заразним за визначенням.

8. Псоріаз можна контролювати.

На жаль, сьогодні не існує універсального способу лікування псоріазу, але залежно від конкретної ситуації дерматолог може підібрати максимально адекватне лікування.

Лікування псоріазу.

Псоріаз може давати серйозні ускладнення , тому лікування потрібно проводити обов’язково . Вибір методів і засобів лікування напряму залежить від стадії, форми псоріазу , а також від наявності супутніх хвороб. Народні засоби лікування є малоефективними . Вибирати методику лікування необхідно тільки з лікарем